BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.nowydworgd
@poczta.internetdsl.pl


WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH

CZYTELNIA

CZYTELNIA INTERNETOWA

ODDZIAŁ DLA DZIECI


ZAPRASZAMY


PONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W LUBIESZEWIE

82-100 Lubieszewo 16
tel.: 55 247-48-30
mail: biblioteka.lubieszewo@gmail.com
Kierownik Filii Natalia Reinke

PONIEDZIAŁEK  10°° - 17°°
ŚRODA             11°° - 17°°
CZWARTEK       11°° - 17°°

CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI

Nie taki laptop straszny…
dodano: 2015-11-13

Laptop nie jest taki straszny jak się wydaje, nie boimy się nowinek technicznych. Panie z Koła Przyjaciół Biblioteki, postanowiły doskonalić swoje umiejętności w obsłudze komputera. Ponieważ posiadamy tylko 2 komputery i do tego oblężone nieustannie, jedna z Pań użycza swojego laptopa.

0_IMG_0775.jpg 1_IMG_0777.jpg 2_IMG_0778.jpg

Tam rodzi się chleb
dodano: 2015-11-03

Tego lata postanowiliśmy przyjrzeć się temu, co dzieje się na polach wokół naszej wsi. Jak z ziaren, słońca, wody i śpiewu ptaków rodzi się chleb.

Prezentacja pszenica.swf
Prezentacja pszenica
Prezentacja pszenica
Prezentacja rzepak.swf
Prezentacja rzepak
Prezentacja rzepak

Przygotowania do Wszystkich Świętych
dodano: 2015-10-27

W naszej bibliotece stało się już tradycją coroczne robienie stroików z okazji 1 Listopada. Panie z Koła Przyjaciół Biblioteki z własnych funduszy zakupiły materiały i  tworzyły te piękne stroiki. Każdy kto ma ochotę wziąć udział w tych miłych i twórczych spotkaniach może do nas dołączyć.

Serdecznie zapraszamy!

0_IMG_0762.jpg 1_IMG_0771.jpg 2_IMG_0767.jpg

Wakacje w lubieszewskiej bibliotece
dodano: 2015-09-03

Tegoroczne wakacje upłynęły w bibliotece pod znakiem różnorodności. Zorganizowane zajęcia (edukacyjne, literackie, plastyczne, komputerowe i wiele innych) cieszyły się dużą popularnością. Do zajęć edukacyjnych, a także gier wykorzystywaliśmy tablety, wypożyczone z biblioteki miejskiej. Wszyscy uczestnicy gier, zabaw świetnie się bawili, a przy okazji dowiedzieli się mnóstwo nowych, ciekawych rzeczy. Wykorzystując komputery i tablety, dzieci wyszukiwały wiadomości potrzebnych do zajęć, więc udało się połączyć zabawę z nauką.

Wakacje 2015 zakończyliśmy superaśnym ogniskiem, zarówno dzieci jak i ich opiekunowie świetnie się bawili. Wspólnie rozpalaliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski. Dzieci chętnie pomagały w przygotowaniach, rozstawiały talerze, sztućce, kubeczki. Chłopcy przygotowali dla wszystkich kije do pieczenia kiełbas. Potem wszyscy uczestnicy chętnie degustowali słodycze, owoce, lody. Biorący udział we wspólnej zabawie, już wyrazili chęć zorganizowania jeszcze jednego ogniska, zanim przyjdzie jesień.

0_IMG_0413.JPG 1_IMG_0721.JPG 2_IMG_0661.JPG

Koło Przyjaciół Biblioteki
dodano: 2015-02-26

Dnia 25 lutego w Bibliotece Publicznej w Lubieszewie, odbyło się oficjalne otwarcie założonego już w roku ubiegłym "Koła Przyjaciół Biblioteki". Panie ustaliły regulamin spotkań, a także plany spędzania wolnego czasu. Jednym z wielu pomysłów są różne wycieczki, do których zorganizowania została zobowiązana bibliotekarka.

Panie bardzo aktywnie spędzają czas w bibliotece: dyskutują na temat literatury, wymieniają się nowościami książkowymi, biorą udział w zajęciach z obsługi komputera a także bezpiecznego korzystania z internetu, rozwiązują krzyżówki (w celu rozwoju, ale i  pozyskiwania dodatkowych funduszy na działanie Koła), wykonują różne ciekawe prace plastyczne.

Wszystkich chętnych, chcących dołączyć do naszego Koła zapraszamy: zarówno Panie jak i Panów, Mamusie z dziećmi, Babcie i Dziadków z wnusiami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

0_kp6.jpg 1_kp.jpg 2_kp4.jpg

Ferie w filii w Lubieszewie
dodano: 2015-02-19

Ferie w bibliotece w Lubieszewie, w tym roku powiązały się z Walentynkami i Tłustym Czwartkiem. Zarówno dzieci jak i dorośli delektowali się pączkami i faworkami własnego wyrobu. Gry, zabawy, wspólne spędzanie czasu to znak rozpoznawczy ferii w bibliotece.

0_IMG_0315.jpg 1_IMG_0286.jpg 2_IMG_0280.jpg

Wigilia w bibliotece w Lubieszewie
dodano: 2015-01-12

W natłoku pracy i przedświątecznej krzątaniny Panie znalazły trochę czasu, żeby się spotkać przy wigilijnym stole w bibliotece. Tradycyjnie każda z Pań przygotowała jakieś smakołyki, by je degustować w miłym towarzystwie.
wigilia1.jpg wigilia2.jpg wigilia3.jpg

Bombkowe szaleństwa
dodano: 2014-12-10

Jak co roku w bibliotece w Lubieszewie zaczęły się zajęcia plastyczne o tematyce świątecznej, podczas których wykonujemy ozdoby różnymi technikami plastycznymi. W tym roku zajęcia noszą tytuł  "Bombkowe szaleństwa". Chętnych do udziału w spotkaniach serdecznie zapraszamy.
0_bom.jpg 1_bom9.jpg 2_bom6.jpg

Nasz laureat w konkursie plastycznym w ŻPH
dodano: 2014-10-31

Filia Biblioteczna w Lubieszewie wzięła udział w konkursie na wykonanie prac plastycznych z materiałów recyklingowych, ogłoszony przez Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego - Klub Nowodworski, Żuławski Park Historyczny.

W kategorii „Placówki kulturalne” praca Kamila Reinke zajęła 3 miejsce. Praca nosi tytuł "Cajonera", co po hiszpańsku oznacza po prostu komoda. Do obejrzenie tej pracy jak i innych zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego. Warto zobaczyć, co młodzi ludzie potrafią wyczarować ze „śmieci”.

więcej >>

dyplom1.jpg kamil.jpg komoda.jpg

Sieciaki na wakacjach
dodano: 2014-08-14

Podczas tegorocznych wakacji zorganizowaliśmy piknik edukacyjny pt. ”Sieciaki bezpieczny internet”.

Żeby wziąć udział w zabawie, dzieci musiały najpierw przygotować plakaty na dany temat, a także brać udział w konkursach przygotowanych przez bibliotekę, dotyczące bezpiecznej zabawy w sieci.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie, dzieci bardzo dużo wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z internetu i dlatego w nagrodę Filia w Lubieszewie wraz ze Świetlicą wiejską zorganizowały ognisko, na którym było pieczenie kiełbasek, pyszne deserki a także dodatkowe nagrody dla uczestników aktywnie biorących udział w konkursach i przygotowaniu oprawy plastycznej.

Wszystkie przyjemności były sponsorowane przez Organizatorki
0_p35.jpg 1_p18.jpg 2_p22.jpg

1 2
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.nowydworgd@poczta.internetdsl.pl © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:156960