BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.nowydworgd
@poczta.internetdsl.pl


WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH

CZYTELNIA

CZYTELNIA INTERNETOWA

ODDZIAŁ DLA DZIECI


ZAPRASZAMY


PONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


 
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański

informuje:

w lipcu i sierpniu - w soboty biblioteka będzie nieczynna
W sierpniu Oddział dla Dzieci nieczynny z powodu remontu

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W LUBIESZEWIE

82-100 Lubieszewo 16
tel.: 55 247-48-30
mail: biblioteka.lubieszewo@gmail.com
Kierownik Filii Natalia Reinke

PONIEDZIAŁEK  10°° - 17°°
ŚRODA             11°° - 17°°
CZWARTEK       11°° - 17°°

CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI

Koło Przyjaciół Biblioteki
dodano: 2015-02-26

Dnia 25 lutego w Bibliotece Publicznej w Lubieszewie, odbyło się oficjalne otwarcie założonego już w roku ubiegłym "Koła Przyjaciół Biblioteki". Panie ustaliły regulamin spotkań, a także plany spędzania wolnego czasu. Jednym z wielu pomysłów są różne wycieczki, do których zorganizowania została zobowiązana bibliotekarka.

Panie bardzo aktywnie spędzają czas w bibliotece: dyskutują na temat literatury, wymieniają się nowościami książkowymi, biorą udział w zajęciach z obsługi komputera a także bezpiecznego korzystania z internetu, rozwiązują krzyżówki (w celu rozwoju, ale i  pozyskiwania dodatkowych funduszy na działanie Koła), wykonują różne ciekawe prace plastyczne.

Wszystkich chętnych, chcących dołączyć do naszego Koła zapraszamy: zarówno Panie jak i Panów, Mamusie z dziećmi, Babcie i Dziadków z wnusiami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

0_kp6.jpg 1_kp.jpg 2_kp4.jpg

Ferie w filii w Lubieszewie
dodano: 2015-02-19

Ferie w bibliotece w Lubieszewie, w tym roku powiązały się z Walentynkami i Tłustym Czwartkiem. Zarówno dzieci jak i dorośli delektowali się pączkami i faworkami własnego wyrobu. Gry, zabawy, wspólne spędzanie czasu to znak rozpoznawczy ferii w bibliotece.

0_IMG_0315.jpg 1_IMG_0286.jpg 2_IMG_0280.jpg

Wigilia w bibliotece w Lubieszewie
dodano: 2015-01-12

W natłoku pracy i przedświątecznej krzątaniny Panie znalazły trochę czasu, żeby się spotkać przy wigilijnym stole w bibliotece. Tradycyjnie każda z Pań przygotowała jakieś smakołyki, by je degustować w miłym towarzystwie.
wigilia1.jpg wigilia2.jpg wigilia3.jpg

Bombkowe szaleństwa
dodano: 2014-12-10

Jak co roku w bibliotece w Lubieszewie zaczęły się zajęcia plastyczne o tematyce świątecznej, podczas których wykonujemy ozdoby różnymi technikami plastycznymi. W tym roku zajęcia noszą tytuł  "Bombkowe szaleństwa". Chętnych do udziału w spotkaniach serdecznie zapraszamy.
0_bom.jpg 1_bom9.jpg 2_bom6.jpg

Nasz laureat w konkursie plastycznym w ŻPH
dodano: 2014-10-31

Filia Biblioteczna w Lubieszewie wzięła udział w konkursie na wykonanie prac plastycznych z materiałów recyklingowych, ogłoszony przez Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego - Klub Nowodworski, Żuławski Park Historyczny.

W kategorii „Placówki kulturalne” praca Kamila Reinke zajęła 3 miejsce. Praca nosi tytuł "Cajonera", co po hiszpańsku oznacza po prostu komoda. Do obejrzenie tej pracy jak i innych zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego. Warto zobaczyć, co młodzi ludzie potrafią wyczarować ze „śmieci”.

więcej >>

dyplom1.jpg kamil.jpg komoda.jpg

Sieciaki na wakacjach
dodano: 2014-08-14

Podczas tegorocznych wakacji zorganizowaliśmy piknik edukacyjny pt. ”Sieciaki bezpieczny internet”.

Żeby wziąć udział w zabawie, dzieci musiały najpierw przygotować plakaty na dany temat, a także brać udział w konkursach przygotowanych przez bibliotekę, dotyczące bezpiecznej zabawy w sieci.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie, dzieci bardzo dużo wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z internetu i dlatego w nagrodę Filia w Lubieszewie wraz ze Świetlicą wiejską zorganizowały ognisko, na którym było pieczenie kiełbasek, pyszne deserki a także dodatkowe nagrody dla uczestników aktywnie biorących udział w konkursach i przygotowaniu oprawy plastycznej.

Wszystkie przyjemności były sponsorowane przez Organizatorki
0_p35.jpg 1_p18.jpg 2_p22.jpg

Dzień Kobiet w bibliotece
dodano: 2014-04-10

W filii bibliotecznej w Lubieszewie spotkały się miejscowe panie, aby uczcić swoje święto. Przy kawie, herbacie i suto zastawionym stole wesoło płynął czas. Szkoda, że takie święto jest tylko raz w roku…

0_Przekąski na zimno i gorąco.jpg

 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.nowydworgd@poczta.internetdsl.pl © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:137878