BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
email: szkolenia-bhp@wp.pl
tel./fax. 55 233 56 80
tel. kom. 501 593 977
 
Konkurs dla czytelników bibliotek w woj. pomorskim
„Z jakim Pisarzem lub Pisarką wyruszylibyście w trasę i dlaczego?”Drogie Czytelniczki, drodzy Czytelnicy!
Czy zdarzyło się Wam pokonywać wyjątkowo długą trasę i z pomocą książek zwalczać nudę? Jeśli tak, wyobraźcie sobie, że trasa jest naprawdę bardzo długa, a Wy nie możecie oderwać oczu od drogi. Tak właśnie większość czasu spędzają osoby pracujące w transporcie, zwłaszcza przewoźnicy – w trasie (często liczonej w tysiącach kilometrów!), zdani na radio i audiobooki. Idealnie byłoby, gdyby zamiast audiobooków w trasę można było zabrać Pisarza lub Pisarkę i długie godziny w drodze poświęcić na dyskusje o losach bohaterów ;-) Macie pomysł, kogo Wy zabralibyście ze sobą? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w konkursie!

Zasady:
  1. Puśćcie wodze wyobraźni i odpowiedzcie na pytanie: „Z jakim Pisarzem lub Pisarką wyruszylibyście w trasę i dlaczego?”.
  2. Odpowiedź wraz ze skanem wypełnionego formularza zgłoszeniowego prześlijcie na adres: konkurs@clicktrans.pl, w treści maila wpisując „Konkurs dla czytelników pomorskich bibliotek”
  3. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy czytelnicy bibliotek z województwa pomorskiego
  4. Na pytanie konkursowe można odpowiedzieć w języku polskim lub angielskim.
  5. Na Wasze prace czekamy do 22 czerwca 2019.
Nagrody:
- 500 zł dla Autora lub Autorki najciekawszej odpowiedzi
- 500 zł dla biblioteki (lub filii) wskazanej przez Laureata/kę – na zakup nowych pozycji do księgozbioru
Forma pracy:
- tekstowa – maks. 500 znaków bez spacji; format doc/docx/pdf
- graficzna – zdjęcia lub grafiki; format jpg/png/pdf; łączna waga maks. 6 MB
- wideo – maks. 1 minuta

Zwycięska praca zostanie opublikowana na naszym blogu: http://www.info.clicktrans.pl/ lub https://clicktrans.com/blog/.
Więcej informacji (w tym formularz zgłoszeniowy) i regulamin konkursu znajdziecie na stronie: https://clicktrans.pl/info/konkurs-biblioteki-pomorskie.

 Organizatorem konkursu jest serwis Clicktrans.pl, pomagający osobom szukającym transportu niestandardowych rzeczy znaleźć odpowiednich przewoźników, a przewoźnikom – zdobywać nowe zlecenia transportowe. 


O świętym Jerzym w rytmie flamenco
dodano: 2019-05-02

Czy wiecie, że w Hiszpanii „Walentynki” obchodzi się 23 kwietnia? A ich patronem wcale nie jest Walenty, ale św. Jerzy - ten od rozprawiania się ze smokami? Tego dnia panowie wręczają swoim ukochanym różę, a panie obdarowują swoich wybranków książką. O tym pięknym zwyczaju, w piątkowe popołudnie, opowiedział nam ksiądz Tomasz, a o książkach - podarunkach - panie, które wraz z ich ukochanymi mężczyznami gościliśmy z okazji Dnia Świętego Jerzego (Sant Jordi). Każdy z rycerzy otrzymał od damy swego serca książkę, w zamian wręczając swojej wybrance przepiękną różę. Była to także okazja do opowieści o książkach: tych ulubionych, takich, które zrobiły na naszych gościach największe wrażenie czy tych, do których dopiero chcemy sięgnąć. W bibliotece o książkach nigdy za wiele! Mogliśmy się także pochwalić zbiorem literatury hiszpańskiej a także książek o świętych. Bo przy okazji prezentacji sylwetki św. Jerzego o świętości i świętych ksiądz Tomasz opowiedział.

0_IMG_7630.JPG 1_IMG_7620.JPG 2_IMG_7635.JPG

Księga dźwięków
dodano: 2019-04-29

W środowe przedpołudnie (bo wtedy odbywają się w Oddziale dla Dzieci zajęcia z cyklu „Czytające Przedszkole” i „Czytająca Szkoła”) grupa „Motylków” z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 odkrywała książkę H. Tulleta „Och!”. Była ona inspiracją (choć nie ukrywamy, że główną to jednak jest Pani Kasia) do stworzenia własnej, motylkowej „Księgi Dźwięków”. Tylko u nas możecie się przekonać ile i jak kolorowych dźwięków można stworzyć!

0_aa.jpg 1_bb.jpg 2_cc.jpg

Wesołych Świąt!
dodano: 2019-04-15


Gazeta Wyborcza dla Biblioteki
dodano: 2019-04-04

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl


''Książkę czytam, lubię i rozumiem''
dodano: 2019-04-02

29 marca w Oddziale dla Dzieci gościliśmy Starostę Powiatu Nowodworskiego Pana Jacka Grossa, który przeczytał fragmenty utworów literackich uczniom klasy IV c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gd. i klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Jantarze. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pań: Agnieszki Grot-Bednarskiej i Danuty Sokołowskiej, które wraz z uczniami klas IV realizują autorski projekt czytelniczy "Książkę czytam, lubię i rozumiem" w ramach swojej pracy dyplomowej. Były to już kolejne zajęcia tego typu. Bohaterem pierwszych spotkań była książka „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahla (pewnie dlatego odbyła się mała degustacja czekolady 😊). Na koniec spotkania Pan Starosta odpowiadał na wcale niełatwe pytania młodych Czytelników.

0_IMG_1965.JPG 1_IMG_1973.JPG 2_IMG_2033.JPG

Kochający czytanie
dodano: 2019-03-22

W środowe przedpołudnia Oddział dla Dzieci naszej Biblioteki rozbrzmiewa gwarem szkolno-przedszkolnym. Bo to właśnie w środy spotykamy się z uczniami z „Czytającej Szkoły”, kandydatami na moli książkowych na zajęciach z cyklu „Kocham książki” i „Czytające Przedszkole”. Głównymi bohaterkami tych spotkań są oczywiście książki! A na ich podstawie dzieci zdobywają wiedzę (np. na temat ekologii, zwierząt morskich, i nie tylko, i z jakiej dziedziny zapragniecie), uczą się tolerancji i akceptacji nie tylko innych, ale także swoich niedoskonałości, rozwiązują zagadki… Grają w gry – a mamy ich bardzo dużo. Zapoznają się z tajnymi zakamarkami naszej Biblioteki. A na koniec wypożyczają upatrzone książki, żeby się nimi nacieszyć w domu 😊

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Ferie 2019 w bibliotece
dodano: 2019-02-26

Ferie mijają szybko, ale te spędzone w bibliotece na długo pozostają w pamięci. W miłej gromadzie przyjaciół podczas ciekawych zajęć nie było czasu na nudę. Był bal przebierańców, zadebiutował Nowodworski Klub Kabaretowy, dowiedzieliśmy się co to jest powódź i jak się przed nią zabezpieczyć, jak rozwiązać sudoku, zagrać w statki i jak zaprogramować Photonka. Wylosowaliśmy także imiona dla naszych robocików - od teraz nie są anonimowe – to po prostu Bimo, Tatiana i Kacper. Wykazaliśmy także swoje talenty, nie tylko plastyczne podczas choćby lepienia z masy solnej czy tworzenia Walentynek, ale także aktorskie, piosenkarskie, taneczne i wiele innych podczas bibliotecznego „Mam Talent”. Chcecie zobaczyć naszą bitwę na „śnieżki”? Do obejrzenia innych relacji zapraszamy na naszego fb.

No i przede wszystkim nie zabrakło czytania książek – przecież biblioteka to ich królestwo!

0_1.jpg 10.jpg 11.jpg

Ferie 2019
dodano: 2019-02-04

Kodowanie w bibliotece
dodano: 2019-02-04

Całkiem niedawno przyjechały do nas małe robociki – Photony – wraz z całym oprzyrządowaniem, które pozwoli nam się z nimi komunikować i je programować. Są to 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go! No i oczywiście 3 roboty Phonton! A wszystko to dzięki udziałowi naszej biblioteki w projekcie  "Kodowanie w bibliotece". Projekt „Kodowanie w Bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek,  przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. J

Już niedługo naszą ofertę „Gry offline - podstawy kodowania”  wzbogacimy o zajęcia z użyciem nowo nabytego sprzętu.

Kodowanie, programowanie – bywa nazywane „trzecim językiem”, który warto znać oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego, by odnaleźć się dziś na rynku pracy. Jest to też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale tez w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi. Warto mieć – przynajmniej podstawowe – umiejętności programistyczne, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim - pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług.

0_IMG_1919.JPG 1_IMG_1110.JPG 2_IMG_1922.JPG

2 3 4
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:793022